24 Kasım 2014 Pazartesi

Strafor Tavan Kaplama Plakası Nasıl Uygulanır?

Tavan kaplama malzemesinin uygulaması teknik olarak çok kolaydır. Kendi imkanlarınız ile adım adım bu uygulamayı yaparsınız. Tavan kaplama uygulaması nasıl yapılır kısaca açıklayalım. Öncelikle tavan kaplama yapacağınız bölgenin düzgün olması gereklidir. Daha sonra tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırıcısını yada şeffaf silikon, saten alçı ile en düzgün ve en uzun olan bölgeden başlayarak ve parça kalacak yerleri kapının arka bölümlerine yada dip taraflara gelecek şekilde uygulayınız. Burada dikkat edilecek husus, gönyelerini tam almaktır. Tavan kaplamanın göyelerini tam almak için ise öncelikle 3 adet yan yana diziniz, daha sonra 2. sıraya başlayıp yan yana diziniz ve tam yanaştırıp gönyesini alabilirsiniz.

Tavan kaplama yaparken banyo ya da wc leri kaplıyor iseniz bu bölgeleri uygulama yaparken mastik ve saten alçı kullanmamanız tavsiye edilir. Bu bölgelere tavan kaplama malzemesinin hazır kendi yapıştırma harcı vardır. Kovalar halinde hazır olarak satılmaktadır. Bu ürün ile tavan kaplama yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

Peki tavan kaplama uygulaması bittikten sonra parça kesik yerlerini nasıl kapatırız? 1. sınıf beyaz çekomastik uygulaması yaparsanız derz boşluklarını kapatıp tavan kaplama malzemesinin daha güzel ve tek parça gözükmesini sağlarsınız. Tavan kaplama uygulaması kolay olduğundan kendinizde uygulayabilirsiniz. İlk başlangıçta gönyelerini tam alırsanız ve birleşme yerlerine dikkat ederseniz 1 gün içerisinde kendinizi yormadan 2 odanın tavanını rahatlıkla kaplayabilirsiniz.

Tavan kaplama uygulamasının yanında stropiyer kartonpiyer de uygulama yapacak iseniz öncelikle tavan kaplama uygulamasını bitirmeniz gerekmektedir. Tavan kaplama bittikten sonra stropiyer uygulamasını kendi gönye kesme aparatı ile yapınız. Aynı zamanda tavan kaplama malzemesi su bazlı boya ilede boyanabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder