23 Kasım 2014 Pazar

Tavan Kaplama Köpüğü Nedir? Tavan Kaplama Malzemesi Detayları

Tavan Kaplama Nedir?

Tavan kaplama çeşitleri günümüz teknolojisinde oldukça çoktur ve tavan kaplama malzemeleri genellikle görsel olarak ve yalıtım amaçlı kullanılmaktadır. Bizim yazacağımız konumuz ise kısaca eps ve xps ürünleridir. Tavan kaplama eps malzemesi daire içlerinde ve iş yerlerinde kullanılan yalıtım amaçlı olmakla beraber aynı zamanda dekoratif olarakta kullanılmaktadır. Eps tavan kaplama sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan ve yalıtım amaçlı kullanıla bilecek ideal bir üründür.

Tavan kaplama malzemesi genelde 50cm x 50cm ebatlarında üretilmektedir.. Bu ürünün 4 adeti 1m² yapmaktadır. Tavan kaplama malzemesi 8mm ile 11mm kalınlıklarında üretilmektedir. Tavan kaplama malzemesi pres baskı ve enjeksiyon baskı olarak iki bölümde üretilir. Eps tavan kaplama şeffaf silikon, saten alçı, çekomastik ve kendi hazır yapıştırma harcı ilede uygulanabilmektedir.

Tavan kaplama malzemesi yalıtım yapar mı?

Tavan kaplama malzemesi yalıtım yapar ve özellikle bu amaç için üretilmiştir ve tavan kaplama malzemesi hangi yalıtımları yapmaktadır. Bunları kısaca açıklayalım. Öncelikle nem ve rutubet yalıtımı yapar, küf olan bölgelerde tavan kaplama plakası uygulandığında gözenekleri kapalı olduğundan alt zeminde oluşan küfü üst tabakaya ulaştırmaz. Terleme yapmaz ve terlemeyi keser. İç bölgelerde bulunan ısı enerjisini dışarıya çıkarmaz ve dışarda bulunan soğuk havayıda içeri almaz. %25 ve %30 oranında tavan yalıtımı sağlar. Tavan kaplama yapılan uygulamalarda soğuk havanın içeriye girmediğini ve sıcak havanın dışarıya çıkmadığını uygulama yapılduktan sonra bile hemen hissedebilirsiniz. Tavan kaplama uygulamasını yalıtım amaçlı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder